TEXSAS AUSTİN


Baküden sabah saat 8:30 da kalkan uçak  5 saat Frankfurt hava limanına indi. Yarım saat süren işlemin ardından Amerikaya Texsas Huston şehrine giden uçağa zor da olsa yetiştik. 11 saat sonra Huston hava alanında bizi Austinden  gelen  bir arkadaş karşıladı ve bizden bir gün önce gelen başka aileyle birlikte Austin1e gitmek için hava alanından ayrıldık. Hava alanının içi soğuk olduğunda dışarı havanın ne durumda olduğundan haberimiz yoktu. Dışarı çıktık ama nefes alana aşk olsun dedik. Dayanılmaz derecede sıcaktı Huston.
Hem 16 saatlik uzun yol hem sıcak bizi sarsmış olmalı ki, abaya bindikten iki  saat sonra zorla gözümüzü aça bildik.Yarı uykulu halde Amerikanın ne olduğunu çözmeye çalıştık ama nafile biz daha bir hafta geceyi  gündüze karıştırarak jetlak ( Amerika`ya gelip yari uykulu gezen her kese bu söz söylenilir) olacağımızı unutmuştuk. Akşam saat 8: 20 de misafir geldiğimiz evde akşam  yemeğinin  ardından ( ev sahibesi M hanıma teşekkür ediyorum ) kalacağımız eve yerleştik.


Yalnız bir olayı unuttum . Evet dikkat etmek lazım bir kaç ucak değişirseniz bir uçaktan o bir uçağa bavul aktarma olayında aksamalar oluyor. Çünkü aradıkı zaman kısıtlı . Eşyalarınız bizimkiler  gibi bir gün sonra ulaşa bilir. Endişeye gerek yok. İsim ve adresi bileti aldığınız hava yollarının  eşya kayıp bölümüne yazdırsanız emin olun en  kısa bir güne bavullar size ulaşacak. ( İnşallah)

Sabah uyandığımızda pencereden gözüken sadece sesiz, kimsesiz, gürültüsüz sitenin koskocaman alanıydı. Gürültülü bir ortamdan sonra burada kulaklarım gerçekten duyuyor mu ve ya dışarıdaki sesi içeriye vermeyen özel cam mı yapıldı diye düşüne bilirdiniz . Ama hayır her ikisi değildi. Amerika işte böyle Bir yer. Türkiye den farklı olarak  kimsenin dışarıda yürümeyi sevmediği, sesiz bir ülke.

Category:

1 yorum:

Hilal dedi ki...

diğer bloğa yazdım buraya da yazayım, arkadaşım houston üniv. de idi. ismi Aslıhan, Konya'lı. sanırım 2 yıl kadar texasta bulundu

Yorum Gönder